Spojrzenie na problem z zewnątrz, przez wyspecjalizowanych w interwencjach kryzysowych terapeutów i psychologów może uchronić organizację przed pogłębieniem kryzysu, stanowić remedium na spadek motywacji i efektywności zespołu oraz dostarczyć pomocy psychologicznej osobom w potrzebie. Interwencje świadczymy w sytuacjach takich jak śmierć pracownika lub bliskiej mu osoby, próba samobójcza czy choroba psychiczna członka zespołu. Szczególną wagę przywiązujemy do kompleksowości udzielanego wsparcia. Bazujemy na wiedzy i wyjątkowym doświadczeniu osób współpracujących z Fundacją, w tym m.in. psychologów, psychoterapeutów, trenerów, prawników. Pomagamy poradzić sobie z kryzysem w obszarach: psychologicznym, komunikacyjnym, organizacyjnym i prawnym.
Ze względu na specyfikę działania Fundacji oraz unikatowe doświadczenie w zakresie wsparcia osób w żałobie, koncentrujemy się przede wszystkim na dwóch sytuacjach – śmierci pracownika oraz śmierci osoby bliskiej pracownikowi. Pomoc świadczymy w ramach trzech pakietów, które różnią się zakresem usług, liczbą godzin współpracy i ceną (więcej informacji dostępnych jest na poszczególnych podstronach).
Jak radzić sobie z trudnymi emocjami, kiedy umiera pracownik lub bliska mu osoba bądź kiedy na co dzień mamy kontakt z klientami, którzy stracili bliskich? Jak zapewnić klientowi wysoką jakość obsługi, zadbać o pracownika i zespół w czasie żałoby i jednocześnie nie przekraczać własnych granic? Specjaliści HR zarządzając pracownikami, wiedzą, jak reagować na ważne wydarzenia w ich życiu. Co w sytuacji śmierci bliskiej osoby, która dotyczy wszystkich i jest szczególnym doświadczeniem? M.in. na te pytania odpowiadamy, realizując nasze szkolenia.
Istnieje możliwość kontynuowania współpracy w ramach indywidualnego wsparcia doradczego.
Szkolenia realizujemy zarówno w formie otwartej, jak i zamkniętej.
Ponieważ z Fundacją współpracuje wielu doświadczonych terapeutów, psychologów oraz trenerów biznesu, postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę szkoleń o kilka dodatkowych propozycji dotyczących „miękkich“ kompetencji pracowników i liderów. Wierzymy, że odpowiednia inwestycja w kadry owocuje realną zmianą – zarówno w wymiarze osobistym, zespołowym, jak i całej organizacji.
Pozostałe szkolenia, które oferujemy, można podzielić na dwie grupy:
Podnoszenie indywidualnej efektywności
Ta grupa szkoleń odnosi się do poziomu jednostki. Służą one podnoszeniu indywidualnej efektywności pracowników oraz liderów. Cel główny realizowany jest poprzez cele szczegółowe, w tym:
W efekcie pracownicy i liderzy odczuwają większą satysfakcję z realizacji obowiązków zawodowych, są bardziej zmotywowani i zaangażowani w swoją pracę, lojalni, otwarci na siebie nawzajem, na nowe doświadczenia i własny rozwój, silniej identyfikują i utożsamiają się z organizacją. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w jakości realizowanych przez nich zadań.
Profesjonalizacja kierowania i współpracy w zespole
Szkolenia dotyczące profesjonalizacji kierowania i współpracy w zespole, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta, realizujemy zarówno w gronie samych liderów, jak i liderów oraz członków ich zespołów. Cele, jakie stawiamy sobie oraz uczestnikom, obejmują m.in.:
Szkolenia owocują m.in. otwartą komunikacją, lepszą współpracą w zespołach, zrównoważonym rozwojem pracowników, skutecznym, bezpiecznym przechodzeniem przez zmiany.
Zdajemy sobie sprawę, że uczestnicy szkoleń to często osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym. Przed nimi i przed sobą stawiamy ambitne zadanie – trwałą, oczekiwaną zmianę kompetencji pracowników i/lub liderów oraz specjalistów HR. Pracujemy nad jej właściwym zrozumieniem, akceptacją i zaangażowaniem uczestników w proces zmiany.
W ramach projektu NAGLE ZMIANA staramy się przede wszystkim przełamać „tabu“ żałoby i pokazać, że o żałobie można i trzeba rozmawiać — również w miejscu pracy. Robimy to m.in. poprzez realizację bezpłatnych szkoleń, udział w wydarzeniach ważnych dla środowiska HR, współpracę z mediami. Prezentujemy dobre praktyki, pokazujemy czym jest proces żałoby i jak towarzyszyć osobom po stracie.
Fundacja oferuje różnorodne formy pomocy dla osób po stracie bliskich, w tym m.in. konsultacje psychologiczne, psychoterapię, grupy wsparcia działające w wielu miastach Polski, pomoc psychologiczną dla dzieci, bezpłatny Telefon Wsparcia 800 108 108, zajęcia relaksacyjne, pomoc prawną.
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem szkoleń zamkniętych oraz Regulaminem szkoleń otwartych organizowanych przez Fundację NAGLE SAMI.