Szkolimy. Wspieramy organizacje w kryzysie.
projekt Fundacji

wsparcie organizacji, gdy pracownik przeżywa żałobę

Kiedy pracownikowi umiera ktoś bliski, zespół musi odnaleźć się w nowej sytuacji, odpowiedzieć na pytania, np.: Jak rozmawiać z pracownikiem w żałobie? Jak zorganizować dalszą współpracę? Jaką pomoc zaproponować jemu i jego rodzinie?

Wsparcie zewnętrznego zespołu psychologów oraz prawników doświadczonych w pracy z organizacjami w kryzysie, w tym osobami w żałobie, pomaga poradzić sobie ze stratą w obszarach: psychologiczym, organizacyjnym, komunikacyjnym i prawnym. Pomoc świadczymy w ramach trzech pakietów:

Nasza pomoc każdorazowo dostosowywana jest do specyfiki danej sytuacji oraz konkretnej organizacji. Wszystkie te działania mają przywrócić środowisko pracy do stanu sprzed kryzysu (jeśli jest to możliwe) oraz pokazać pracownikom, że pracodawcy zależy na tworzeniu atmosfery pracy, w której dba się o zdrowie psychiczne osób zatrudnionych w firmie. Profesjonalne wsparcie w sytuacji kryzysu zapewnia bezpieczeństwo i zmniejsza poczucie chaosu, a w dłuższym okresie kształtuje lojalność i motywację pracowników. Kryzys jest swojego rodzaju próbą dla standardów obowiązujących w firmie. Jeśli nie zawiodą, jest szansa, że w długiej perspektywie to trudne doświadczenie umocni organizację. 

Za każdym razem dostosowujemy nasze wsparcie do potrzeb danej organizacji oraz specyfiki sytuacji. Istnieje również możliwość wybrania określonych form wsparcia, nie korzystając ze wszystkich propozycji w ramach pakietu. Wówczas cena wybranej usługi ustalana jest indywidualnie. 

Zapraszamy do kontaktu:

pod adresem: szkolenia@naglesami.org.pl 
lub pod numerem: 502 511 138