Szkolimy. Wspieramy organizacje w kryzysie.
projekt Fundacji

Warsztat - opinia uczestniczki

Poniżej opinia jednej z uczestniczek warsztatu „Komunikacja z osobami po stracie bliskich”, który zrealizowaliśmy 25 maja w siedzibie naszej Fundacji w Warszawie. Dziękujemy! 

Motywacją do udziału w warsztacie były trudne doświadczenia związane z odejściem bliskich osób moich współpracowników, jak również prywatnych przeżyć straty w różnych aspektach życia.

Doświadczenia te sprawiły, że uświadomiłam sobie,  że przy ogromie, bólu, rozpaczy z powodu straty najbliższej osoby,  jako ludzie jesteśmy bezradni, zagubieni. To dotyczy również naszych pracowników, którzy próbują z całych sił zebrać się w sobie i w krótkim czasie "wrócić do normalności" - swoich codziennych obowiązków, pracy zawodowej, ale świat po śmierci bliskiej osoby wygląda inaczej.

 Po wielu latach pracy zauważyłam, że osoba (pracownik) pogrążona w żałobie potrzebuje wsparcia, empatycznej pełnej wyrozumiałości rozmowy, zainteresowania. Pracownicy działów HR w naturalny sposób mogą i powinni ich wspierać. Pytanie brzmi, w jaki sposób?

Na te i inne pytania otrzymałam odpowiedź podczas warsztatów z prowadzenia rozmów z pracownikami w kryzysowych sytuacjach. 

Warsztat prowadzony przez Fundację NAGLE SAMI w ramach projektu NAGLE ZMIANA wychodzi na przeciw zmarginalizowanej, ale nieustająco aktualnej tematyce odchodzenia i radzenia sobie ze stratą. Poziom merytoryczny, przekazana wiedza i dedykowane narzędzia są na najwyższym profesjonalnym poziomie.

Polecam udział w warsztatach wszystkim pracownikom działów HR i nie tylko.

Dziękuję za niezwykłą otwartość, życzliwość i pełne uważności prowadzenie warsztatu Pani Annie Sokołowskiej.

 Beata Ducin

- była dyrektorem HR w takich firmach jak Polimex-Mostostal, Ciech, Boryszew